Kurzy

Kurz Základy počítačových zručností

V roku 2015 sa začal pravidelne organizovať pre členky a členov Živeny MO B. Bystrica kurz Základy počítačových, tabletových a smartfónových zručností. Kurz sa konal každú stredu o 16:00 hod. v priestoroch Komunitného centra KOMUCE, Robotnícka 12, v Banskej Bystrici, lektor kurzu Ing. Štefan Valica organizoval kurz 1x týždenne v trvaní 90 minút.

Na kurze najnovšie preberáme: internet - práca s internetovým prehliadačom - vytváranie nových kariet v internetovom prehliadači; vyhľadávanie www stránok a prezeranie obsahu; vytváranie emailových adries na stránke www.atlas.sk a posielanie mailov navzájom medzi účastníkmi/účastníčkami kurzu; učili sme sa posielať elektronické pohľadnice z internetu; vytvárali sme kontá Facebooku; učili sme sa pracovať s USB kľúčmi, kopírovať fotky/súbory z pracovnej plochy na USB kľúč a ešte učili ukladať fotky z e-mailov na USB kľúče a tiež posielať fotky ako prílohu e-mailov z USB kľúčov; vyučoval som učivo ako dávať inzeráty zadarmo na https://www.bazar.sk/pridanie-neprihlaseny/. Tiež sme prebrali učivo ako vyhľadávať a objednávať lístky na koncerty na https://www.ticketportal.sk/. Mali sme navyše úvod do práce s tabletmi a smartfónmi. Učili sme sa na ich vytvárať prístupový internetový bod, spúšťať mobilné dáta a pripájať k sieti WiFi. Tiež sme si volali cez aplikáciu Hangouts. Účastníkovi kurzu sme inštalovali aktualizáciu operačného systému Android na jeho smartfón. Tiež sme si posielali správy cez aplikáciu Hangouts. Pridávali sme si tam tiež priateľov.

Seniorom sa kurz počítačových, tabletových a smartfónových zručností páči, najradšej prehliadajú internetové stránky s receptami, o prírode a zdraví. Pre veľký záujem bude vyučovanie počítačových zručností pre seniorov pokračovať aj v roku 2018.